Złote Nici

Metoda Złote Nici została opracowana we Francji ok. 40 lat temu. Polega na wprowadzeniu w skórę nici grubości włosa wykonanych z 24 karatowego złota. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Złote nitki układane są naprzemiennie tworząc siatkę.

Metoda Złote nici - został‚a opracowana we Francji ok. 40 lat temu. Polega na wprowadzeniu w skórę™ nici grubości włosa, wykonanych z 24 karatowego zł‚ota. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zł‚ote nitki ukł‚adane są… naprzemiennie, tworzą…c siatkę. Stosuje się™ go m.in. na : policzki, brodę, podbródek, szyję, dekolt, skronie, brzuch, uda, wewnę™trzne powierzchnie ramion.Na skutek jonizacji złota powstają nowe mikro - naczynia wł‚osowate w skórze, tworzą się fibroblasty i przybywa włókien kolagenowych. Te procesy zachodzą… wokół‚ samych nici, a także w otaczają…cej je tkance łą…cznej. W wyniku zwiększenia ukrwienia w okolicach zaimplantowanego czystego złota, skóra staje się bardziej dotleniona, lepiej odżywiona, a przez to nabiera blasku, jest napięta, znikają wszelkie przebarwienia i zmarszczki.

Zalecenia

U osób między 25 a 40 rokiem życia zabieg wszczepienia złotych nici ma działanie profilaktyczne i opóźnia procesy starzenia się™ skóry. U osób po 40 roku życia metoda ta poprawia stan skóry, zmniejsza ilość‡ zmarszczek, powoduje lepsze ujędrnienie i napię™cie skóry.

Działanie

Skóra człowieka składająca się w 90% z wody, jest ś›wietnym przewodnikiem dla jonów złota, wędrujących poza obrę™b implantów. Wokół‚ jonów złota powstaje sieć‡ nowych naczyń krwionośnych, powodując lepsze ukrwienie. Nici od momentu wprowadzenia w skórę™ stymulują… produkcję™ kolagenu i elastyny. Jest to naturalna reakcja na obce ciał‚o wprowadzone do naszego organizmu. Złoto sprzyja też nasyceniu skóry tlenem, usuwa zmęczenie, odbudowuje komórki. Wokół‚ każdej wszczepionej nici powstaje otoczka z nowych komórek. Ukrwienie wzmocnionej strefy zwiększa się, dzięki czemu skóra staje się™ jędrniejsza i gładsza. Poprawia się koloryt cery, jak i również normalizuje się™ praca gruczołów łojowych, powoduje także zanik tak często widocznej siatki naczyń krwionoś›nych.

Złote nici to rozwiązanie dwuetapowe, związane jest to z budową… implantu. Pierwszy etap (okres ok. 2 miesięcy) to działanie rozpuszczalnej nici chirurgicznej, która stanowi otoczka™ właściwego implantu. Drugi etap to odkładanie się włókien kolagenowych i elastylowych wokół złotej nici.

Efekty

Złote Nici zaczynają… bezpośrednio oddział‚ywać tuż po implantacji, ale pierwsze efekty widoczne są… po 3-4 tygodniach od zabiegu. Do osiągnięcia rezultatu końcowego należy poczekać do 6 miesięcy, z tym, iż należy być świadomym, że im młodsza osoba, tym efekt finalny jest szybszy. Skóra jest dotleniona, odpowiednio odżywiona, niwelowane są… efekty procesu starzenia, znikają zmarszczki, zmniejszają… się fałdy, poprawia się™ elastyczność‡. Skóra nabiera blasku. Efekty utrzymują się na okres od 7 do 10 lat. Zabieg można powtarzać, można także wykonywać każdy inny zabieg chirurgiczny po implantacji.

Skutki uboczne

W ciągu trwającej ponad 40 lat praktyki stosowania zabiegów nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • Zaburzenia krwawienia i krzepnięcia krwi
  • Niewyrównana cukrzyca
  • Ciąża
  • Karmienie piersią…
  • Kolagenozy

Metoda złotych nici zyskała ogromną… popularność‡ w Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz innych krajach europejskich. Otrzymała certyfikat UE, co oznacza, że spełnia wszystkie wymagania dopuszczające ją… do wykorzystywania w medycynie estetycznej.

© 2004-2007 Dermatologia Estetyczna dr Renata Budzicz